O Blogu

Protip blog poświęcony jest tematom związanym z produktywnością i efektywnym wykorzystaniem popularnych narzędzi firmy Microsoft.

Według badań, tylko 20% użytkowników „biurowych”, którzy na co dzień nie rozstają się ze swoim komputerem, w pełni potrafi wykorzystać możliwości pakietu Microsoft Office. Chciałbym zwiększyć ten procent. Jestem przekonany, że informacje, które tu znajdziesz pozwolą Ci poszerzyć kompetencje, pracować efektywniej i w konsekwencji zyskać cenny czas.

Będę pisać o rzeczach sprawdzonych i przetestowanych w boju. Jeśli nie korzystasz jeszcze z OneNote, nie wiesz jak planować i śledzić swoje zadania, przygotować harmonogram w Microsoft Project, czy udostępnić pliki na witrynie SharePoint, to dobrze trafiłeś!

Kilka słów o mnie

Nazywam się Łukasz Falaciński.

Jestem trenerem i konsultantem zajmującym się zawodowo technologiami firmy Microsoft. Od 2006 roku posiadam tytuł Microsoft Certified Trainer. Przez ten czas zdobyłem także niezliczoną ilość różnego rodzaju produktowych certyfikatów i tytułów.

Od 2009 roku kieruję wraz z Łukaszem Zajączkowskim firmą Infowave, która powstała, aby nasze doświadczenie i wiedzę wykorzystać w praktyce. Pomagamy naszym Klientom planować, wdrażać i utrzymywać rozwiązania szerokorozumianej pracy grupowej (SharePointMicrosoft 365Azure, itp.). Od 2020 roku wraz z Michałem Guzowskim współtworzymy także Akademię Aplikacji oraz Developico. Pierwsza to projekt edukacyjny, drugi to firma projektowa skupiona głównie wokół idei Low-Code/No-Code. Pełnię rolę CTO we wszystkich z tych Firm. Współpracuję z zespołem fantastycznych programistów, citizen developerów i konsultantów, którzy wyczarowują dla naszych Klientów bajkowe aplikacje i rozwiązania.

Muszę przyznać, że uwielbiam swoją pracę. Branża, w której się poruszamy wymaga, aby cały czas gonić króliczka, ciągle się uczyć oraz zdobywać nowe umiejętności. To dlatego staram się aktywnie działać jako trener. Z jednej strony daje mi to motywację do doskonalenia swoich umiejętności, z drugiej do zdobywania wiedzy bezpośrednio od osób uczestniczących w szkoleniach. Doświadczenia innych osób, ich pytania, pomysły, spostrzeżenia stanowią niesamowitą kopalnię wiedzy, z którą trudno porównać nawet wszechobecny Internet. To właśnie dlatego postanowiłem uruchomić ten projekt. Chciałbym, aby Protip Blog był przystępnym źródłem wiedzy i platformą wymiany doświadczeń. Pierwszy punkt biorę na siebie, w drugim liczę na Twoją pomoc! 🙂

To tyle. Dziękuję za Twój czas i pozdrawiam,

Łukasz F.

Łukasz Falaciński