Udostępnianie plików | OneDrive| Master of Microsft 365

Hej, w tym nagraniu pokażę Ci, jak w szybki, bezpieczny i efektywny sposób udostępniać pliki za pomocą usługi OneDrive w Microsoft 365. Jeśli jeszcze nie zacząłaś z niej korzystać, warto zacząć już teraz. Dlaczego warto przechowywać pliki w OneDrive? Ponieważ są odpowiednio zabezpieczone, masz nad nimi pełną kontrolę i dostęp do nich z dowolnego urządzenia w dowolnym czasie.

Unikaj wysyłania niepotrzebnych plików jako załączników w mailach czy wiadomościach. Wystarczy otworzyć swojego OneDrive, który może zawierać dokładnie takie foldery, jakich potrzebujesz. Możesz dodawać pliki ze swojego komputera, przeciągając je do okna przeglądarki lub korzystając z telefonu. To naprawdę proste.

Nie ważne, czy chcesz udostępnić cały folder, kilka plików czy tylko jeden z nich – procedura jest taka sama. Zaznacz odpowiedni plik i kliknij opcję „Udostępnij”, która znajduje się na górnym pasku narzędzi lub w menu podręcznym. Wybierz odpowiedni tryb udostępniania, w zależności od potrzeb.

Masz różne opcje udostępniania, takie jak:

  1. „Osoby w Twojej organizacji dysponujące linkiem” – osoby z Twojej organizacji mogą otworzyć plik za pomocą wygenerowanego przez Ciebie linku. Możesz też zabronić edycji.
  2. „Określone osoby” – możesz ograniczyć dostęp do konkretnych osób, podając ich imiona, nazwiska i adresy e-mail.
  3. „Osoby mające już dostęp” – generuje link, który można przekazać osobom, które wcześniej miały dostęp do pliku, ale zapomniały jak go otworzyć.

Możesz też decydować, czy osoby, którym udostępniasz plik, mają możliwość edycji czy pobierania. Dodatkowo możesz wpisać wiadomość i wysłać ją bezpośrednio do wskazanej osoby.

W każdej chwili możesz sprawdzić, kto ma dostęp do Twojego pliku i w jaki sposób skonfigurowany, a także zabrać dostęp, jeśli chcesz.

Udostępnianie plików za pomocą OneDrive usprawni Twoje życie, szczególnie jeśli zarządzasz dużą ilością plików. Przechowuj je w OneDrive i udostępniaj wybranym osobom, co zapewni bezpieczeństwo i wygodę pracy.


To nagranie to część programu szkoleniowego – Master of Office 365. Jego pełną wersję (>100 nagrań) znajdziesz na Master of Microsoft 365 – Akademia Aplikacji. Jeśli masz pytania do tego odcinka, albo pomysły na inne lekcje, to śmiało wpisuj je w komentarzach poniżej ⤵️.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments