Tworzenie i konfiguracja pustej listy| SharePoint Online | Master of Microsft 365

SharePoint Online Lo

SharePoint oferuje funkcję list, które są efektywnymi repozytoriami umożliwiającymi przechowywanie niestrukturyzowanych danych. Poniżej znajduje się krótki przewodnik, jak stworzyć pustą listę i jak konfigurować kolumny.

  1. Tworzenie nowej pustej listy: Można to zrobić bezpośrednio ze strony głównej witryny SharePoint lub poprzez aplikację „Listy”, dostępną w pakiecie Microsoft 365. Po wyborze opcji „utwórz nową listę”, należy wybrać „pusta lista”. Przy nazywaniu listy, warto również dodać opis, dopasować kolorystykę, ikonę i wskazać witrynę, na której lista ma być utworzona.
  2. Konfiguracja listy: Po utworzeniu, lista zawiera jedną kolumnę zatytułowaną „Tytuł”. Ta kolumna nie może być usunięta, ale można zmienić jej nazwę. Następnie, można dodać dodatkowe kolumny do listy, które przechowują różne rodzaje informacji.
  3. Tworzenie kolumn: Można stworzyć różne typy kolumn, w zależności od rodzaju informacji, które chcemy przechowywać. Przykładowo, dla przechowywania imion, można utworzyć kolumnę typu „pojedynczy wiersz tekstu”. Można też określić, które kolumny są wymagane, a które są opcjonalne.
  4. Zaawansowane kolumny: SharePoint oferuje również bardziej złożone typy kolumn, takie jak „lokalizacja”, która reprezentuje miejsce na mapie, czy „osoba lub grupa”
  5. Dodawanie danych do listy: SharePoint automatycznie tworzy formularz do wprowadzania danych do listy na podstawie utworzonych kolumn. Każda z kolumn pilnuje wprowadzania danych we właściwym formacie, a do każdego wpisu na liście można dodać załączniki.

Tworzenie i konfiguracja list w SharePoint to proces prosty i intuicyjny, który pozwala na efektywne przechowywanie i zarządzanie danymi. Zobacz ⤵️


To nagranie to część programu szkoleniowego – Master of Office 365. Jego pełną wersję (>100 nagrań) znajdziesz na Master of Microsoft 365 – Akademia Aplikacji. Jeśli masz pytania do tego odcinka, albo pomysły na inne lekcje, to śmiało wpisuj je w komentarzach poniżej ⤵️.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments