Kurs Microsoft Project. Równanie pracy

Microsoft Project nie jest prostym do opanowania narzędziem. Najwięcej problemów i zamieszania powoduje na ogół zarządzanie przydziałami. Dodawanie ich może wywołuje z pozoru dziwne zachowania aplikacji. Zadania zaczynają się skracać (lub wydłużać), zmieniają się koszty, a nasza frustracja rośnie. W tym krótkim naganianiu pokażę Ci, czym jest równanie pracy i jaki wpływ ma zachowanie Microsoft Project. Zobaczysz, że wbrew pozorom wszystko jest logiczne i spójne. Trzeba tylko poznać kilka prostych zasad gry. Wyrazić je można prostą matematyczną formułą

Praca = Czas x Jednostki przydziału

Zapraszam!

 

Nagranie jest częścią Kursu Microsoft Project, który znajdziesz pod adresem https://protipblog.pl/msproject . Jego zasadniczą częścią jest e-book, ale znajdziesz też tutaj sporo darmowych artykułów i nagrań z webinarów.

Interesuje Cię ten temat i chętnie obejrzałbyś prezentację dotyczącą innych zagadnień związanych z tą aplikacją? Daj znać w komentarzach.

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jola
Jola
5 grudnia 2018 09:52

cześć, czy spotkałeś się z odwrotnym problemem w ms project, tzn. mam stały czas trwania zadania, stałą ilość pracy i czy program potrafi do tych stałych przypisać liczbę potrzebnych zasobów. To działa na innym równaniu liczba zasobów = praca/czas trwania. Czy jest możliwość wprowadzenia do ms project swojego równania ?

Łukasz Falaciński
Łukasz Falaciński
5 grudnia 2018 11:05
Reply to  Jola

Taki efekt osiągniesz ustawiając w opcjach zadania tryb na „Stały czas trwania” i zaznaczając dodatkowo checkbox „wg nakładu pracy”. Przed dodaniem przydziałów trzeba jeszcze ustalić ilość planowanej pracy (po prostu dodać do tabeli kolumnę praca i wpisać w niej odpowiednią wartość). Na tej podstawie MS Project będzie „rozkładał” pracę (liniowo) pomiędzy zasoby, które przypiszesz.
Co do drugiego pytania, to Twoje równanie jest dokładnie tym samym co moje 🙂 Innego podać się nie da wprost, ale korzystając z odpowiedniej kombinacji opcji, możesz osiągnąć dowolny rezultat.