Microsoft Project Server. Roadmap.

Roadmap to termin, który ostatnimi czasy jest odmieniany przez wszystkie przypadki. Kontekst może być różny, ale najczęściej dotyczy jakiegoś dużego wydarzenia, czy projektu. Okazuje się, że roadmapa znalazła swoje miejsce także w Project Server. Dzisiaj pokażę Ci jak ją stworzyć i skonfigurować w środowisku Microsoft Project Online.

Jak to działa?

Głównym przeznaczeniem roadmapy jest prezentacja kluczowych zadań z projektów. Co oznacza „kluczowy” zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Samodzielnie wybierasz, które projekty i zadania z ich zakresu zostaną w niej ujęte. Całość przypomina widoki osi czasu, ale ma kilka ciekawych funkcji.

Źródło zadań

Po pierwsze, roadmapy (używam liczby mnogiej, bo możesz mieć ich więcej) możesz powiązać nie tylko z Project Server. aktualnie możesz je wiązać także z Azure Boards. Mogę się założyć, że z czasem powstaną także inne integracje. Za nie odpowiada Microsoft Flow (więcej o nim znajdziesz w moim kursie), który przy każdej zmianie w harmonogramie synchronizuje je z roadmapą.

Udostępnianie

Każda roadmapa może być prezentowana wybranym użytkownikom. Tutaj nie wyważano otwartych drzwi. Microsoft wykorzystał znany z Office 365 mechanizm grup. Dzięki temu możesz kontrolować komu pokazywać konkretną roadmapę. Im więcej projektów tym większa szansa, że z takiej funkcji skorzystasz.

Przykład

Tradycyjnie kończymy przykładem. Zobacz jak roadmapa działa w rzeczywistym środowisku:

PodsumowanieP

Im dłużej pracuję w „branży” tym bardziej doceniam proste rozwiązania. Nie muszą być doskonałe i super elastyczne. Wystarczy, że dobrze robią dokładnie to, do czego zostały stworzone. Takie właśnie są roadmapy. Mam nadzieję, że zainspirowałem Cię do ich wykorzystania 🙂

Jeśli szukasz więcej informacji na temat Microsoft Project i Project Server to zapraszam Cię na stronę Akademii Projecta. Znajdziesz tam inne nagrania oraz informacje na temat planowanego przeze mnie kursu online. Zapraszam i do następnego razu!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments