Pod koniec 2019 roku swoją premierę miała nowa usługa w rodzinie Microsoft Project. Usługa jest pozycjonowana pomiędzy Plannerem, a Project Online. Trochę więcej możliwości niż Planner i zdecydowanie prostsza obsługa niż w przypadku pełnej wersji Projecta. Brzmi ciekawie? W zasadzie nie ma znaczenia jak to brzmi, bo zamierzam Ci dzisiaj po prostu ją pokazać 😊.
Materiały, o których wspominam w nagraniu:
- Project for the Web. Oficjalny artykuł
- Microsoft Project Server. Podstawy
- Microsoft Project Server. Roadmap
- Zadania w SharePoint Online i Office 365 (w tym Planner)
- Licencjonowanie
- PowerBI dla nowego Projecta
Koniecznie zajrzyj też na strony moich kursów:
Dzięki i do następnego razu!
fajna prosta i elastyczna usługa często pozwalająca rozwiązać problemy bez użytkowania pełnego Projecta!
Jest tylko jeden duży problem – sztywno ustawiony jest czas pracy 8 godzin dziennie i nie ma możliwości zmiany czasu normatywnego na dzień a może ja porostu nie zauważyłem możliwości zmiany.
Jest wo gole możliwość ustawienia więcej niż 8 godzin na dzień?
z góry dziękuję za informacje….
Da się to zrobić 🙂 Cała konfiguracja odbywa się przez Power Apps. W telegraficznym skrócie: znajdujemy zasób, któremu konfigurujemy godziny pracy i wyjątki według potrzeby. Następnie zapisujemy jego kalendarz (właściwie szablon godzin pracy – work hour calendar), który możemy zaaplikować innym zasobom, lub projektom. Procedura opisana jest tutaj: https://docs.microsoft.com/en-us/project-for-the-web/create-and-apply-a-work-calendar
Ok, dzięki, problem w ciągu 10 min został rozwiązany
Niestety pośpieszyłem się z radością rozwiązania problemu.
Wszystko zgodnie z instrukcja robię, osiągam wskazane zasoby , strony, opcje ale nie mogę utworzyć nowego szablonu kalendarza. Jest tylko Domyślny szablon pracy. Nie występuje opcja dodania nowego szablonu a przy zasobie widnieje informacja „Tylko do odczytu: nie masz uprawnień umożliwiających edytowanie tego rekordu.
Uprawnienia w PowerAppsach mam najwyższe.
Opis w tym artykule faktycznie może być mylący. Ja robiłem to tak:
1. Konfigurujemy kalendarz z poziomu zasobu (to chyba już masz)
2. Przechodzimy do ustawień aplikacji Project z poziomu Power Apps (lewy dolny róg, ikonka P – to łatwo przeoczyć)
2. Na stronie ustawień przechodzimy do szablonów kalendarzy i tworzymy nowy, wybierając jako zasób szablonu, zasób z pkt 1.
3. Przypisanie kalendarza działa z poziomu interfejsu Project (nie mogę tego zrobić z PowerApps). Wystarczy kliknąć na projekt i z panelu po prawej wybrać właściwy kalendarz.
Sprawdzone – działa 😉