80% of success is showing up….

Ten cytat z Woodego Allena („80% sukcesu to zjawić się/rozpocząć„) jest idealnym mottem nie tylko dla tego pierwszego wpisu, ale i dla całego bloga Protip. Dla mnie był ostatnio dobrym motywatorem, aby przestać odkładać pomysł uruchomienia takiej strony i po prostu to zrobić. Pewnie jak większość z Was walczę na co dzień z dziesiątkami różnych zadań i bezskutecznie próbuję „zarządzać” czasem. Niestety jest to jedna z tych rzeczy, na które nie mamy wpływu. Czas płynie nieubłaganie z zatrważającą konsekwencją i nijak nie daje się zatrzymać, czy choćby spowolnić. Logiczną konsekwencją takiego stanu jest zatem konieczność lepszego zarządzania SOBĄ. Wiem, że to oczywiste stwierdzenie, ale zaakceptowanie go zajęło mi dość długo i mam silne wrażenie, że nie jestem jedynym, który z nim walczy.

To jest właśnie główny z tematów, którym chciałbym się tutaj zająć. Zamierzam pokazać Wam mój skromny przepis na efektywność. Od razu zaznaczam, że nie czuję się super ekspertem w tym temacie. Nie zamierzam rozpisywać się na temat teorii, psychologii i karmić Was motywującymi hasłami. Po pierwsze nie współgra to dobrze z moim charakterem, po drugie znam wiele osób, które robią to znakomicie (podzielę się oczywiście tymi źródłami). To na czym znam się zdecydowanie lepiej to technologia. I na niej skupię się przede wszystkim. Jako konsultant i trener IT od początku swojej kariery byłem związany z rozwiązaniami firmy Microsoft. To o nich pisać będę najwięcej, ale na pewno nie pominę konkurencyjnych rozwiązań. Chciałbym pokazać Ci jak wykorzystać narzędzia, z których korzystasz na co dzień, tak aby stały się Twoim sprzymierzeńcem, a nie wrogiem. Wykorzystanie ich pełnego potencjału powinno pozwolić Ci wykonywać efektywniej nie tylko swoją codzienną pracę, ale także szereg prywatnych projektów, zadań i przedsięwzięć.

Na początek przygotowałem dwa duże bloki tematyczne. Pierwsza seria artykułów będzie poświęcona zarządzaniu zadaniami z wykorzystaniem Microsoft Outlook, OneNote i różnego rodzaju dodatkowych aplikacji (także mobilnych). Od wielu lat eksperymentuje szukając optymalnego rozwiązania dla siebie. Pogodziłem się już ze świadomością, że takowe nie istnieje, ale jest kilka, którym brakuje naprawdę niewiele. Jeśli zdarza Ci się zapomnieć o jakimś ważnym wydarzeniu lub zadaniu do wykonania, to zapraszam Cię do lektury tego bloga. Oprócz tej strony możesz też śledzić nas na portalach społecznościowych (FB,Twitter,LinkedIn) . Zachęcam Cię też od razu do podzielenia się Swoimi doświadczeniami w komentarzach pod artykułami. Bardzo możliwe, że Twój przepis na produktywność będzie lepszy!

Równolegle będę publikował artykuły składające się na kurs poświęcony Microsoft Project. Na początek udostępniam pierwszą, podstawową część tego kursu. Przeznaczona jest dla osób, które chcą rozpocząć pracę z tą aplikacją, albo już z niej korzystają, ale nie czują się jeszcze na siłach prowadzić swojego pierwszego projektu. Wszystkie informacje na jego temat znajdziesz na tej stronie – zajrzyj na nią koniecznie.

Na koniec chciałem życzyć Ci miłego dnia i do zobaczenia wkrótce!

Subscribe
Powiadom o
guest

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments